pifpafstudio.pl

pifpadstudia.pl – dom, kuchnia, dieta

blaty kuchenne jaki wybrać
Wnętrze

Blaty kuchenne – jaki wybrać, by świetnie wyglądał i

Urządzenie kuchni od podstaw nie jest łatwe. Wybór mebli, świetnego sprzętu oraz drobiazgów potrafi przyprawić o ból głowy każdego. Wiele osób poświęca bardzo dużo uwagi blatom kuchennym, które muszą być precyzyjnie dobrane nie tylko pod względem wizualnym do konkretnych mebli, ale także trzeba wziąć pod uwagę, jaki materiał będzie najtrwalszy i solidny. Wybór w tej kwestii jest naprawdę spory, więc postaramy się przybliżyć kilka, najciekawszych rozwiązań.

Blaty kuchenne jaki wybrać?
Sklepy meblowe oraz firmy wykonujące na indywidualne zamówienie kuchni, mają w swojej ofercie przynajmniej kilka, sprawdzonych blatów, po które najczęściej obecnie sięgają klienci. Fachowcy od urządzania kuchni zgodnie twierdzą, iż najlepiej na blaty kuchenne sprawdzają się takie materiały jak granit, bazalt, czy porfir, które słyną z solidności, trwałości oraz wysokiej odporności. Wielu klientów jednak tworząc swoją wymarzoną kuchnię, decyduje się na droższe rozwiązania typu marmur lub trawertyn, które są bardzo eleganckie i efektowne, jednak wymagają sporo trudu i zaangażowania ze strony domowników (oraz wykonawców takich blatów), by długo prezentowały się w idealnym stanie.

Na co najczęściej decydują się klienci?
Osoby stawiające na tańsze i praktyczne rozwiązania, sięgają również po blaty z płyty laminowane. I choć te blaty nie dają może takiego efektu jak wspomniany wyżej marmur, to jednak trzeba przyznać, iż dobrze się one komponują zarówno z nowoczesnymi, jak i tymi tradycyjnymi kuchniami. Producenci tych blatów, wychodząc klientom naprzeciw starają się, by obecne modele, były dużo lepszej jakości niż asortyment produkowany jeszcze kilka lat temu. Ponadto, dzięki różnorodnym wzorom i kolorom, klienci mogą wybrać dowolną aranżację, nawet blat imitujący kamień, marmur, drewno, a nawet popularny obecnie beton.
Tego typu blaty mają jeszcze dwie zalety. Po pierwsze są niezwykle odporne na różne zarysowania, uszkodzenia oraz wysoką temperaturę (o którą w kuchni nie trudno). Po drugie, ich cena jest bardzo przystępna.

Kamienne blaty
Te blaty można bardzo często spotkać w magazynach wnętrzarskich. Luksusowe, eleganckie meble w połączeniu z takim stylowym, oryginalnym blatem kuchennym dają prawdziwie oszałamiający efekt. Wiele osób decyduje się na nie, ze względu, iż wyglądają niezwykle wytwornie i solidnie. Jednak, trzeba pamiętać, iż blaty z kamienia naturalnego są bardzo wymagające. Osoba, która nam je wykonuje, powinna pamiętać o dobrym zabezpieczeniu kamienia, tak by nie były widoczne na nim później żadne plamy ani odciski np. od kubków, talerzy. Odpowiednia substancja nałożona na kamień, sprawi, że będzie on także odporny na wysoką temperaturę, wilgoć oraz środki chemiczne. Klienci, którzy decydują się na taki kamień w swoich kuchniach, powinny również pamiętać, iż blat nie będzie wyglądał tak samo z każdej strony. Kamień bowiem ma to do siebie, iż „wzory” na nim są nieregularne i nieprecyzyjne, dlatego też bywa często tak, iż w jednym miejscu jest ich dużo więcej, podczas gdy w innym – mniej. I to często przeszkadza po kilku latach użytkowania takiego blatu domownikom.