pifpafstudio.pl

pifpadstudia.pl – dom, kuchnia, dieta

jakie meble do kuchni
Wnętrza

Jakie meble do kuchni wybrać, by były stylowe i funkcjonalne?

Wybór idealnych mebli to dość spore wyzwanie. Kuchnia bowiem to jedno z pomieszczeń, w którym domownicy spędzają najwięcej czasu, a co za tym idzie – wszystko w niej musi być praktyczne, funkcjonalne oraz przyjemne dla oka. Jakie meble do kuchni najczęściej wybierają klienci? Jaki styl obecnie dominuje? Zapraszamy poniżej po kilka wskazówek.

Aktualne trendy

Obecnie, sklepy oferujące kuchnie oraz firmy, tworzące meble na indywidualne zamówienie posiadają w swojej ofercie szeroki, różnorodny wybór mebli kuchennych. Tak naprawdę nie ma obecnie jednego stylu oraz jednego modelu kuchni, który jest najbardziej popularny wśród klientów. To dobrze, gdyż tyle ile ludzi – tyle różnych wizji tego pomieszczenia, dlatego też, każdy wedle swojego gustu i upodobań może kupić sobie swoją wymarzoną kuchnię. A na jakie kuchnie najczęściej decydują się klienci? Część wybiera meble bardzo efektowne i wytworne. Tu dominuje styl glamour lub styl królewski. Bogate, eleganckie meble z ozdobnikami idealnie sprawdzają się w przestrzennych, jasnych pomieszczeniach. Druga część klientów stawia raczej na prostotę i minimalizm. Taki styl jest najbardziej bliski rustykalnemu, skandynawskiemu, czy też tradycyjnemu – klasycznemu. Takie wersje swojego pomieszczenia kuchennego wybierają obecnie młodzi ludzi, którzy urządzają pierwsze mieszkanie lub kawalerkę.

Dominujące kolory

Dawniej dominowały kuchnie drewniane, brązowe – kojarzące się z ponadczasowością oraz trwałością. Dziś, raczej klienci chętniej wybierają jasne fronty. Biel, écru, beże, różne odcienie szarości – te kolory mebli kuchennych można znaleźć w większości nowych, polskich domów. Zdarzają się osoby, które stawiają na nutkę szaleństwa i świetnie łączą różne barwy. Białe meble na górze, czarne meble na dole, biała góra lub czerwony dól a nawet czerwień w połączeniu z granatem – takie kuchnie są nowoczesne, oryginalne i bardzo stylowe, dlatego też, chcąc wprowadzić do swojego wnętrza trochę barw – warto postawić na takie rozwiązania.

Funkcjonalność to podstawa

Obowiązkowo, każdy, kto urządza kuchnie powinien pamiętać nie tylko o aspekcie wizualnym, ale też o tym, by dane meble były praktyczne i funkcjonalne. To niezwykle ważne, szczególnie dla osób, które spędzają w niej wiele czasu na przygotowywaniu dań dla całej rodziny. Odpowiednia wysokość mebli, mnóstwo szafek i półek, ciekawe rozwiązania zastosowane wewnątrz z nich typu: przegródki, pojemniki, kosze kargo itp. – to niezwykle ważne, by dobrze w takiej kuchni pracowało się na co dzień. Poza tym, wiele osób inwestując w nowe meble i wyposażenie, robi to z myślą, iż ma ono służyć domownikom przynajmniej przez kilka (a nawet kilkanaście) następnych lat. Dlatego też, trzeba zwrócić uwagę przed jej zakupem na materiał, z którego wykonane są dane meble, na ich wykończenie, na trwałość oraz solidność danego modelu. W kuchni panują często bardzo trudne warunki – para, wilgoć, zmienne temperatury. Meble muszą więc być odporne i dobre jakościowo, by służyły domownikom w nienaganny sposób.