pifpafstudio.pl

pifpadstudia.pl – dom, kuchnia, dieta

skandynawskie dodatki
Dom

Skandynawskie dodatki, czyli nowoczesny sposób na aranżację wnętrz

Styl skandynawski już od dobrych kilku sezonów cieszy się ogromnym powodzeniem wśród wielu osób. I co ciekawe, sięgają po niego nie tylko ci, którzy właśnie urządzają swoje mieszkania i domy, ale także osoby tworzące restauracje, kawiarnie czy hotele. Co warto o nim wiedzieć i jak wprowadzić ten klimat do swoich wnętrz?

Styl skandynawski – co warto o nim wiedzieć?

Styl skandynawski, który urzekł wielu architektów wnętrz, dekoratorów oraz samych klientów to idealne połączenie prostoty, minimalizmu i świetnej jakości asortymentu. Naturalne drewno, przyjemne w dotyku materiały, jasne kolory i ciekawe dodatki sprawiają, że w takim wnętrzu każdy czuje się dobrze i każdy w nim odpoczywa. Dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że w taki sposób można urządzić prawie każde pomieszczenie i nie oznacza to, iż wiąże się to ze sporymi wydatkami.

Co wyróżnia wnętrza w stylu skandynawskim?

Fani tego stylu cenią skandynawskie wnętrza za możliwość łączenia ze sobą różnych materiałów, faktur i wzorów oraz za świetnej jakości meble i dodatki. Nie ma tu mowy o pstrokatych kolorach, zbędnych ozdobach, czy też niepraktycznych, ciężkich meblach. Wnętrza są jasne, przestrzenne i „lekkie” niezależnie od metrażu. Ponadto, są niezwykle przytulne i klimatyczne, co sprawia, że można w nich odpocząć, zregenerować się po ciężkim dniu.

Skandynawskie dodatki

Wnętrza w stylu skandynawskim nie mogą obejść się bez ciekawych, efektownych dodatków, które są widoczne na ścianach, na komodach, na półkach, na stołach oraz w innych miejscach. Praktyczne, delikatne lustra w minimalistycznych oprawach, świetne obrazy nadające wnętrzom określonego charakteru, piękne, gustowne zasłony idealnie wprowadzające odrobinę barw do jasnych pomieszczeń – to wszystko musi się znaleźć w takim klimatycznym mieszkaniu lub w domu. Ponadto, bardzo często użytkownicy inwestują także w ciepłe pledy oraz świetnej jakości koce, które najlepiej prezentują się, gdy są luźno rzucone na łóżka, czy kanapy.

Co jeszcze uwielbiają fani stylu skandynawskiego?

Wiele osób uwielbia te wnętrza za to, że z łatwością można je przypasować do charakteru i upodobań domowników. Wiele osób woli praktyczne i funkcjonalne rozwiązania, dlatego też tym chętniej rezygnują z mebli, czy akcesoriów, które tak naprawdę tylko zawadzają i zabierają przestrzeń. Skandynawskie dodatki często są więc wykorzystywane przez domowników na co dzień. Nie tylko bowiem dodają uroku miejscu, w którym się znajdują. I takim świetnym przykładem są między innymi: efektowne stołki i taborety, które mogą stanowić zarówno siedzisko jak i stolik pod konkretny asortyment. Kosze skandynawskie idealnie nadają się do przechowywania oraz do trzymania w nich kwiatów. Wszelkie duże ramy w ciemnych oprawach sprawdzają się jako ramki do zdjęć, jako ramki do obrazów czy też można w nich umieszczać ciekawe plakaty. Ponadto, niezwykle efektownie wyglądają również szklane elementy – słoiki, szklanki, wazony również można praktycznie wykorzystać w kuchniach i salonach.

Osoby, które chcą stworzyć takie pomieszczenia nie muszą się martwić, gdyż sklepy internetowe przepełnione są różnymi, oryginalnymi akcesoriami, które idealnie wpisują się w ten klimat. Wiele dodatków w stylu skandynawskim można zrobić własnoręcznie – makramy, plecione kosze czy też różnorodne ozdoby ścienne jeszcze lepiej się prezentują, gdy wykonają je sami domownicy.