pifpafstudio.pl

pifpadstudia.pl – dom, kuchnia, dieta

wąska łazienka
Lifestyle

Jak zagospodarować wąską łazienkę?

Jeżeli jesteśmy posiadaczami wąskiej łazienki, wystarczy kilka sztuczek, aby pomieszczenie wydawało się wizualnie o wiele większe.

Jak urządzić wąską łazienkę?

Wąska łazienka powinna być utrzymana w jasnych kolorach najlepiej w stylu minimalistycznym. W łazience tego typu wszystkie zbędne elementy dekoracyjne będą przytłaczać wąskie wnętrze.
Istnieje kilka zasad, którymi należy kierować się, gdy chcemy zaaranżować nietypową łazienkę.
1. Wybierając prysznic, należy zwrócić uwagę, by drzwi otwierały się do środka kabiny. Takie rozwiązanie pozwoli na uzyskanie trochę potrzebnego miejsca. Kabinę prysznicową należy umieścić w rogu łazienki.
2. Oświetlenie powinno być punktowe oraz zamocowane również w obrębie lustra.
3. Wybierając lustro, warto zwrócić uwagę na większe modele, ponieważ powiększają one optycznie przestrzeń, a przecież o taki efekt nam chodzi.
4. Jeżeli w naszej łazience znajduje się również toaleta, należy wybrać model podtynkowy, który jest specjalnie przeznaczony do nieustawnych łazienek.
5. Szafki powinny zostać umieszczone na jednej ścianie i mieć jak najwięcej półek, abyśmy mogli pochować zbędne rzeczy.
6. Dobrym pomysłem jest zagospodarowanie szczelin, jeśli takie posiadamy. W tym przypadku możemy tam umieścić szklane półki, które posłużą nam do trzymania np. kosmetyków.
7. Planując zakup pralki, dobrze jest zwrócić uwagę na te modele, które otwierają się od góry, dzięki takiemu rozwiązaniu znowu zaoszczędzimy trochę miejsca.
8. Podłoga w łazience powinna być ułożona w poprzek i zrobiona z dużych oraz jasnych płytek, pozwoli to optycznie ją powiększyć.
9. Płytki na ścianie również powinny być utrzymane w jasnych kolorach i pozbawione ciężkich wzorów.

Czy w wąskiej łazience można mieć prysznic i wannę?

Posiadając wąską łazienkę, musimy najczęściej wybierać pomiędzy wanną, a prysznicem. Jeżeli pragniemy mieć oba urządzenia, warto zastanowić się nad zakupem wanny, która posiada do 140 cm i ustawić ją pod ścianą koło prysznica. Prysznic w tym wypadku również powinien posiadać niewielką powierzchnię tak, aby całość komponowała się z resztą, a miejsce nie stało się zbyt przytłoczone. Inną metodą może być zakup wanny posiadającej prysznic. Takie rozwiązanie pozwoli zadowolić nawet najbardziej niezdecydowane osoby.

Opisane tutaj rozwiązania z pewnością pomogą nam uzyskać wymarzony efekt, a łazienka będzie wyglądała na przestrzenną i dobrze zagospodarowaną. Jeżeli jednak nie potrafimy sami urządzić swojej łazienki, zawsze możemy poprosić o wykonanie projektu przez projektanta wnętrz.