Dobrze zrobiony schabowy to wizytówka lokalu. Wielu klientów wraca do naszego lokalu nie ze względu na wymyślne dania dnia, czy eksperymentalne drinki, ale właśnie dla wyjątkowo zrobionego schabowego – takiego, którego nie jedli ani u mamy, ani nie są w stanie zrobić w domowych pieleszach. Warto więc wiedzieć, jak do robienia schabowego podchodzą najlepsze restauracje.
Okazuje się, że poza latami doświadczeń naszego kucharza oraz poza dobrej jakości składnikami, liczy się odpowiedni sprzęt. Najlepsze restauracje, obsługujące dużą ilość gości, mają w kuchniach kotleciarki. Profesjonalna kotleciarka to sprzęt, który umożliwia równomierne odpowiednie nacięcie i spulchnienie mięsa.
Jak działa kotleciarka elektryczna?
Aby skorzystać z kotleciarki elektrycznej, należy wprowadzić kawałki mięsa między wałki, które zaciągają produkt i precyzyjnie go nacinają. Głębokość nacięcia, jak i grubość samych kawałków kotleta, mogą być przez nas ściśle regulowane. Kawałki kotleta można przepuszczać przez kotleciarkę po kilka razy, uzyskując w ten sposób nacięcia pod różnym kątem. Jednocześnie z nacinaniem, w kotleciarce możemy kotlety również marynować.
Dlaczego warto kupić kotleciarkę elektryczną?
Kotleciarka elektryczna to urządzenie, które zastępuje ręczny tłuczek do mięsa. Każdy kotlet, który wychodzi z tego urządzenia, będzie miał podobną strukturę, a o to właśnie chodzi w restauracji. O powtarzalność i podtrzymywanie standardów. Klienci oczekują, że, wracając do naszego lokalu, zjedzą dokładnie tak samo dobrego kotleta jak poprzednio. Kotleciarka pozwala wyeliminować sytuacje, do których dochodzi, gdy za stekowanie odpowiedzialne są ludzkie ręce. Czyli sytuacje, w których jeden kotlet jest grubszy, drugi bardziej twardy niż inne, a jeszcze inny rozbity za mocno i za miękki.
Kotleciarka sposobem na oszczędności w prowadzeniu biznesu gastronomicznego
Profesjonalna kotleciarka pozwala też znacznie przyspieszyć czas przygotowywania kotletów, co ma niebagatelne znaczenie w czasie największego obłożenia naszego lokalu. Policzono, że dzięki użyciu tego typu sprzętu, czas przygotowywania kotletów skraca się pięciokrotnie. Krócej rozbijamy mięso i krócej je smażymy. Dodatkowo, jest to też sposób na obniżenie hałasu w lokalu. Gdy nasza kuchnia jest niewielka, a hałasy generowane w niej słabo izolowane, jest to bardzo ważne. Nie tylko ze względu na komfort pracy naszych pracowników, ale także ze względu na atmosferę panującą w restauracji. Nic tak nie odejmuje uroku lokalowi gastronomicznemu, jak regularnie wydobywające się z kuchni odgłosy bicia mięsa na kotlety.