pifpafstudio.pl

pifpadstudia.pl – dom, kuchnia, dieta

remont mieszkania od czego zacząć
Lifestyle

Remont mieszkania od czego zacząć i jak go przeprowadzić?

Remont mieszkania jest skomplikowany i składa się z wielu etapów, aby zrobić go dokładnie należy wszystko zaplanować i przygotować się na spore wydatki.

Jak zaplanować remont mieszkania?

Pierwszym etapem planowania remontu jest określenie zakresu pracy. Najlepiej wszystkie prace spisać na kartce, aby wiedzieć co trzeba zrobić. A po wykonaniu poszczególnych prac skreślać je z listy.
Podczas planowania musimy zdecydować, czy chcemy wszystkie prace zrobić w krótkim czasie czy mogą one trwać nawet kilka miesięcy.
Jeśli chcemy szybko uporać się z remontem będzie to wyczerpujący proces zarówno jeśli chodzi o pracę, jak i o środki materialne. Długi czas wykonywania remontu pozwoli sfinansować go z bieżących środków, ale będzie utrudniał funkcjonowanie na co dzień.
Podczas zapisywania kolejno prac do wykonania trzeba pamiętać o zapisaniu dat zamówień oraz dostaw materiałów wykończeniowych, aby kolejne etapy robót przebiegały płynnie i bez problemów.

Remont mieszkania od czego zacząć?

Po sporządzeniu listy czynności jakie trzeba wykonać możemy rozpocząć prace remontowe. Generalny remont mieszkania wykonuje się następującymi etapami:
* prace konstrukcyjne – polegają one na zburzeniu ścian działowych lub wybudowaniu nowych, zrobieniu podwieszanych sufitów oraz zabudowy rur,
* prace instalacyjne – są to prace projektowe instalacji gazowej lub centralnego ogrzewania,
* prace związane z wymianą lub naprawa stolarki okiennej,
* prace naprawcze – polegają one na wyrównaniu ściany i sufitów oraz przygotowaniu ich do położenia farby, a także przygotowaniu podłóg do ich renowacji,
* prace wykończeniowe – to prace podczas których wykańcza się po kolei sufit, ściany i podłogi,
* prace montażowe – prace te polegają na montażu gniazdek oraz kontaktów, a także elementów oświetleniowych. Podczas tych prac skręca się meble, ustawia je oraz wiesza półki.

Od czego zacząć generalny remont?

Przeprowadzenie kapitalnego remontu najlepiej zacząć od miejsc, które wymagają dużo pracy.
Najbardziej czasochłonnym miejscem remontu będzie łazienka, w której będziemy, np. skuwać płytki i kłaść nowe, wymieniać całą armaturę, przeprowadzać biały montaż oraz wymieniać oraz inne sprzęty.
Następnym miejscem remontu powinna być kuchnia po niej salon i pozostałe pokoje. Ostatnim miejscem w którym przeprowadzić powinniśmy remont jest przedpokój, ponieważ w nim będzie mieć najmniej pracy.
Najlepiej pracę rozpocząć od centralnych miejsc mieszkania, ponieważ remont pochłania dużo pieniędzy, których czasem może braknąć. Dlatego pozostałe pokoje z których korzystamy rzadziej zostawmy sobie na sam koniec remont.