pifpafstudio.pl

pifpadstudia.pl – dom, kuchnia, dieta

przytulne sypialnie
Dom

Przytulne sypialnie – jak nadać klimat temu pomieszczeniu?

Sypialnia to pomieszczenie szczególne w naszym domu. To tu bowiem domownicy odpoczywają, relaksują się i regenerują po ciężkim dniu. Wnętrze to powinno więc być harmonijne i spójne. Aranżacje sypialni są często bardzo wymagające, gdyż to miejsce trzeba podzielić na kilka stref. Jak to zrobić, by było ono nadal bardzo przytulne i klimatyczne? Jak się okazuje, wcale to nie jest takie trudne.

Wszystkie strefy w sypialni – czyli odpowiedni podział wnętrza

Zazwyczaj w sypialni znajduje się wygodne łóżko, szafa, komoda, ewentualnie toaletka lub stolik z fotelem. Oznacza to, że meble ograniczone są w tym miejscu do minimum, więc miejsce to staje się przestrzenne, dające użytkownikom swobodę. Dobrze jest, by w jednej części pomieszczenia umiejscowione było łóżko wraz np. ze stolikami nocnymi i przyjemnym, delikatnym światłem. W drugiej części powinna w takim przypadku znajdować się pojemna szafa lub komoda. Jeśli zrezygnujemy w sypialni z telewizora i radia – pomieszczenie to zdecydowanie staje się bardziej ciepłe i klimatyczne.

Przytulne sypialnie

Jesienią i zimą większość osób chce sprawić, by ich sypialnia była bardziej przytulna i klimatyczna. Jak to zrobić, nie wydając przy tym fortuny? Dobrym pomysłem jest wprowadzenie delikatnego, ciepłego oświetlenia. I tu często dekoratorzy oraz architekci polecają popularne tak od kilku sezonów „cotton ballsy” oraz inne delikatne świecidełka, które działają na baterie i tworzą w pomieszczeniu świetną ozdobę. Można takie lampki położyć luźno na parapecie, zawiesić je przy łóżku lub przy komodzie.

Przyjemne w dotyku materiały

Nic tak nie wnosi do wnętrza wyjątkowego uroku, jak dodanie do niego miękkich, przyjemnych w dotyku tkanin. Proste, ciepłe zasłony, przyjemne dla skóry pledy, efektownie rozrzucone przy łóżku ciepłe koce z frędzlami idealnie pasują nie tylko na chłodniejsze miesiące. Wiele osób stawia właśnie na tego typu dodatki do sypialni, gdyż naprawdę niewielkim kosztem można całkowicie zmienić klimat tego miejsca w bardziej romantyczny i przytulny.

Aromatyczne świece

Nie ma nic przyjemniejszego po ciężkim, wyczerpującym dniu jak położenie się do wygodnego łóżka w pomieszczeniu, w którym unosi się przyjemny, aromatyczny zapach. I tu doskonałą propozycją są różnego rodzaje świece, które mogą stanowić ozdobę sypialni samą w sobie lub też można je umiejscowić w bardzo efektownych, eleganckich lampionach. Świece o zapachu wanilii, czekolady, owoców leśnych, lasu czy pomarańczy idealnie sprawdzają się w sypialniach. Dlatego też, warto mieć kilka z nich pod ręką, by na wieczór choć na chwilę zapalić swój ulubiony zapach i cieszyć się przyjemnym zakończeniem dnia.

Jak widać z powyższego, stworzenie bardziej przytulnego klimatu wcale nie musi oznaczać wielkiego remontu i ogromnych wkładów finansowych. Wystarczy odpowiednie ustawienie mebli, podzielenie pomieszczenia na strefy (do odpoczynku i przechowywania) oraz dodanie kilku wyjątkowych dodatków, które stworzą idealne miejsce dla domowników do relaksu.