pifpafstudio.pl

pifpadstudia.pl – dom, kuchnia, dieta

wystrój kuchni
Lifestyle

Jak udekorować kuchnię?

Kuchnia to miejsce, w którym każdego dnia spędza się sporą ilość czasu na gotowaniu, a później na sprzątaniu po kulinarnych przygodach. Jaki wystrój kuchni ułatwiłby korzystanie z tego pomieszczenia?

Przebywanie w kuchni powinno być przyjemne. Pomieszczenie może być przytulnie urządzone, ale należy pamiętać, że jest to bardzo praktyczna przestrzeń, związana z brudzącymi otoczenie czynnościami.

Wystrój kuchni powinien być dostosowany do własnych oczekiwań. Może się różnić w zależności od wielkości pomieszczenia i ilości domowników, którzy będą z niego korzystać.

Kuchnia to miejsce pracy, więc warto uszanować jej pierwotną funkcję. Warto zostawić wolną przestrzeń na blatach oraz innych płaskich powierzchniach, tak aby zapewnić sobie komfort przy krojeniu produktów czy szykowaniu posiłków.

Zamiast stawiać ozdoby na blacie, można wieszać je na ścianach. Obrazy ulubionych artystów, plakaty a nawet stylowe blaszane szyldy reklamowe nadadzą niepowtarzalny klimat. Przy wieszaniu ozdób na ścianach należy pamiętać, aby było to coś odpornego na tłuszcz i parę wodną, których w kuchni jest pod dostatkiem.

Wystrój kuchni to także zieleń. W projekt swojej idealnej przestrzeni warto wkomponować kwiaty lub jeszcze lepiej – świeże zioła. Doniczki ze świeżym asortymentem przypraw muszą mieć dostęp do światła i stać w bliskiej odległości od stanowiska pracy, aby ułatwić korzystanie z ich zasobów.

Oprócz tego można wyznaczyć bardzo praktyczny kącik na listę zakupów. Korkowa lub kredowa tablica może wyglądać znacznie estetyczniej niż magnes na lodówce, a dodatkowo znajdzie się tam przestrzeń na przypięcie przepisu, nad którym akurat się pracuje.

Przeczytaj więcej na bodyglitter.pl